آموزش نصب شاسی لادری خودرو ( سنسور درب خودرو ) – چطور از باز شدن درب خودرو مطلع شویم؟

0 173

نصب شاسی لادری خودرو یکی از بهترین کارها جهت مطلع شدن از امنیت خودرو است، زیرا سارقین در ابتدای سرقت یا از کاپوت خودرو جهت قطع برق باطری شروع می‌کنند یا اقدام به باز کردن درب اصلی خودرو می‌کنند. که شما با استفاده از شاسی لادری ( سنسور درب خودرو ) و اتصال آن به ردیاب خودرو یا دزدگیر می‌توانید از باز شدن آن مطلع شوید.

شاسی لادری بر روی خودروهای پیشرفته بطور پیش فرض موجود است و شما تنها باید آن را به ردیاب خودرو یا دزدگیر خودرو متصل کنید اما در خودروهای ساده تر شما باید سنسور درب را تهیه و سپس نصب کنید که در این مقاله سعی میکنیم شما را با نصب سنسور درب خودرو و انواع آن آشنا کنیم.

سنسور درب خودرو مدل‌های متفاوتی دارد که در شکل زیر می‌توانید برخی از آنها را مشاهده کنید:

انواع سنسور در خودرو

نحوه نصب شاسی لادری خودرو و محل نصب آن

معمولا سنسور درب بصورتی طراحی شده است که اگر شما درب را بازکنید از بدنه خودرو که حکم سیم ground را دارد فاصله می‌گیرد و  تحریک می‌شود و شروع به ارسال پالس به سمت ردیاب خودرو یا دزدگیر خودرو شما می‌کند این نکته را در نظر داشته باشید که در زمان اتصال ردیاب یا دزدگیر خودرو به سنسور، در برخی ماشین‌ها پالس مثبت ارسال می‌شود و در برخی دیگر پالس منفی ارسال می‌شود، بهمین دلیل در هنگام خرید شاسی لادری و همچنین نصب آن باید این نکته را مد نظر قرار دهید و نصب را دقیق انجام دهید.

برای نصب بر روی کاپوت شما می توانید از قسمت‌هایی همانند عکس‌های زیر استفاده کنید فقط این نکته را در نظر داشته باشید که، در خودرو سنسور درب را در زمان باز و بسته شدن تحریک کند و همچنین سنسور محکم وصل شده باشد.

محل نصب شاسی لادری محل نصب سنسور در خودرو

نحوه عملکرد، شکل کلی و  نحوه در معرض پالس قرار گرفتن سنسور را می‌توانید در گیف زیر مشاهده کنید

 

اتصال شاسی لادری خودرو با ردیاب خودرو

یکی از مهم ترین نکات در نصب سنسور درب خودرو در، این است که شما می‌توانید آن را به ردیاب خودرو متصل کنید و امنیت خودرو خودتان را بصورت کامل تامین کنید.

در این صورت هر فردی درها یا کاپوت خودرو را باز کند سنسور در معرض تحریک قرار می‌گیرد و ردیاب خودرو را از این موضوع مطلع می‌کند، سپس ردیاب بلافصله بصورت پیامکی و یا با استفاده از اینترنت، پکتی تولید می‌کند و بر روی نرم افزار ردیابی خودرو شما ارسال می‌کند. در این صورت شما در هر جای دنیا که قرار داشته باشید با دسترسی به اینترنت یا شبکه های مخابراتی می‌توانید از باز شدن درهای خودرو خود مطلع شوید.

منبع عکس ها

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.